Veterán Rallye

Vysoké nároky na kvalitu každodenného výrobného procesu sa počas 50 rokov pretavila do lásky k fortieľu a k histórii. Sami sme aktívnymi členmi veteránskeho klubu a aj napriek tomu, že sme väčšia firma, ktorá má k dispozícii 3 automatické linky na galvanické pokovovanie, sme sa rozhodli ponúknuť schopnosti našich špecialistov širokej skupine veteránistov. Každý stroj má svoj príbeh, potreby i možnosti. Rozumieme tomu a sme pripravení vám pri reštaurovaní – auta, motorky, bicykla...  – pomôcť.

Prečo galvanické chrómovanie?

Galvanické chrómovanie je už od nepamäti najlepšou antikoróznou úpravou v auto-moto priemysle. Zároveň je najušľachtilejšou povrchovou úpravou, pretože je maximálne odolná voči poškodeniu a zároveň výsledný zjav sa nedá ničím zameniť. Na rozdiel od niklovania, či striebrenia nestarne – vysoký lesk je stály! 

Tieto parametre sa priamo podpísali na vysokom počte dielov na jednotlivých modeloch automobilov v dávnejšej minulosti. Náročnosť na čistotu, dlhý a individuálny postup, kde v každom kroku môže dôjsť k drobnej kozmetickej chybe sa podpísal na ústupe chrómovania z automobilového priemyslu. Veteráni však musia žiť ďalej a my sme radi, keď vám pomôžeme zachrániť ďalší kúsok histórie.  Chrómovaná a medená puklica Mercedes

Medenie, zinkovanie, niklovanie
Popri galvanickom chrómovaní samozrejme ponúkame aj pomedenie, zinkovanie, niklovanie či zlatenie.   

Kvalita = dôvera v systém
Naše skúsenosti z automatizovanej výroby, kde pri chemickom procese rozhodujú nie percentá ale promile, sme sa naučili veriť presnému technologickému postupu, laboratórneho merania a systéme kontroly v každej časti procesu. Tento systém práce sme preniesli do individuálneho prostredia veteránov. Celý systém sa skladá z viacerých krokov, ktoré sa na dosiahnutie 100% výsledku niekedy musia zopakovať.

nádrž pomedená a vyleštená pred chrómovaním

Postup chrómovania
1.    Príjem dielov, roztriedenie, nafotenie a určenie postupu pokovovania.
2.    Chemické odstránenie starých náterov a povlakov.
3.    Vytvorenie kvalitného základu (pieskovanie, brúsenie, leštenie) na dosiahnutie špičkovej kvality výsledného povrchu.
4.    Nasleduje vrstva medi, ktorá sa preleští – tento postup sa opakuje viackrát, kým sa nedosiahne 100% hladký a lesklý povrch.
5.    Nanesie sa vrstva niklu a hneď následne vrstva chrómu.
6.    Po umytí, preleštení a následnom umytí sa diel skontroluje a pokiaľ je všetko v poriadku je presunutý do expedičného skladu, kde sa znovu odfotografuje a zabalí.

Príjem dielov na pokovovanie
Ako sme už spomenuli, vieme čo to znamená reštaurovať svoj stroj a vieme, že každý diel má často nevyčísliteľnú hodnotu. Preto sme radi ak diely prinesiete na našu prevádzku osobne a objasníte, čo presne a v akej kvalite požadujete. Pokiaľ nie je možné prísť osobne, tak je potrebné do mailu a aj do balíku vložiť informácie o dieloch a požiadavkách na pokovovanie. Každý diel sa v oddelení príjmu nafotí, zapíše do systému s požiadavkami na úpravu a následne sa zvolí technologický proces. Až po príjme dielov a po zhliadnutí úplne očisteného dielu vieme povedať presnú cenu za povrchovú renováciu.

Leštenie nádrže

Odstránenie starých náterov a povlakov
Najkvalitnejšie odstránite starú farbu, či predošlé chrómovanie resp. iné povlakovanie pomocou chemického sťahovania, ktoré samozrejme ponúkame a vrelo odporúčame. Dosiahnete tak najprecíznejší podklad „zdravého“ kovu, čím sa nezničia detaily a nezmení tvar dielu.

Pieskovanie, brúsenie, leštenie
Po umytí sa diely podľa potreby otrýskajú pieskom, balotinou či iným trýskacím materiálom, čím sa získa mechanicky ošetrený, jednoliaty povrch. Nasleduje prebrúsenie na odstránenie výraznejších defektov. Každý povrchový defekt sa na výsledku prejaví a je na chrómovanom diely vidieť. Preto je leštenie jedným z najdôležitejších procesov, kde veľkú úlohu hrá skúsenosť a precíznosť leštiča.

Pomedenie, niklovanie, chrómovanie
Na absolútne čistý a odmastený povrch kovu sa nanesie vrstva medi, ktorá býva v rozmedzí od 15 – 35 mikrónov. Táto vrstva sa následne mierne leští a prípadne sa viacnásobne opakuje nános medi, ktorý pri problematických dieloch môže dosahovať aj viac ako 0,1 mm. Pri tomto procese je veľmi dôležitá čistota, odmastenie a veľmi precízne leštenie – hrúbka vrstiev je v mikrónoch!
Finálne leštenie po pomedení je základ, ktorý už jasne hovorí o tom, ako bude vyzerať pochrómovaný diel.
Po medení nasleduje cca 10-20 mikrónová vrstva niklu, ktorá precíznejšie zahladí stopy po leštení a ihneď nasleduje finálna vrstva – chróm. Po umytí a osušení sa skontroluje dosiahnutá kvalita a v prípade, že je v poriadku sa diel umiestni do expedičného skladu. Ak pri chemickom procese došlo k neočakávanej komplikácii, pochrómovaný diel sa vráti do výroby, kde sa stiahnu potrebné vrstvy a proces sa opakuje.

Maximálna veľkosť dielov na galvanické chrómovanie
1200x700x350 mm, Fe// Cu10/ Ni10b / Crr (t.j. s podkladovou meďou)
2200x800x350 mm, Fe// Ni 10b / Crr

Hromadné niklovanie, zinkovanie v rotačných bubnoch
Slúži na pokovenie predovšetkým spojovacieho materiálu (skrutky, matice...)
 - násada cca 30-50 kg, 5 kg, 1 kg.

Ošetrovanie nachrómovaných dielov
Diely, ktoré sú u nás pochrómované sú pred expedíciou očistené od zvyškov chemikálií. Pokiaľ by sa niekde ešte našli nejaké zvyšky, stačí diel umyť vodou. Prípadné zvyšky od leštiacej pasty stiahnite čistou handrou. Neleštite chróm abrazívnymi pastami, pretože chróm poškriabete a je možné, že to už rozleštiť nepôjde. Auto s chrómovými dielmi leštite jemnými leštidlami a uzatváracími pastami.

CHRÓMOVANIE

Galvanické chrómovanie je jedna z najžiadanejších povrchových úprav kovov, pretože prináša jedinečný a neprekonateľný povrch a zároveň zvyšuje mechanické vlastnosti produktu.
Pochrómované produkty vykazujú veľmi vysokú odolnosť voči korózii, nielen pri štandardnej ale aj zvýšenej teplote, ich povrch je veľmi tvrdý. Čítať ďalej...

MEDENIE

Galvanické nanášanie medi na povrch železných materiálov sa deje v prvom rade za účelom medzivrstvy pri galvanickom niklovaní a chrómovaní. V prípade takejto základnej vrstvy je jej hrúbka od 0,01 až do 0,1 mm. Čítať ďalej...

ZINKOVANIE

Galvanické zinkovanie je štandardne používané ako kvalitná antikorózna ochrana a vďaka pasivácii (chromátovaniu) je aj výsledný povrch veľmi hodnotný. Na rozdiel od žiarového zinkovania, kde sú diely ohriate na 450 ºC, nedochádza vplyvom tepla k deformácii plechov, či jemnejších konštrukcií. Čítať ďalej...

Tešíme sa na spoluprácu!

Naša práca nás baví, a aj preto dosahujeme kvalitné výsledky. Vytvoríme vašim produktom perfektný povrch, v ktorom sa odzrkadlí váš úspech v predaji.

Najlepšie online kasína v roku 2022

Podľa názoru našich autorov je platba účtom za mobilný telefón v online kasíne jednou z najpohodlnejších a najjednoduchších platobných metód na internete v roku 2022. Keďže platba účtom za mobilný telefón sa v online kasínach dostala aj do Rakúska, prechádza na ňu mnoho hráčov. Dôvodom je, že môžu platiť kreditom mobilného telefónu alebo dokonca zaplatiť prostredníctvom účtu za mobilný telefón až v nasledujúcom mesiaci. To je určite najdôležitejší dôvod, prečo v roku 2022 čoraz viac ľudí platí mobilným telefónom. Okrem toho pandémia avizovala, že bezkontaktné platby by sa mali zvýšiť kvôli riziku vírusov. Vďaka tomu mnohí Rakúšania objavili túto možnosť, ktorú si predtým ani nevšimli. Teraz už vedia, že je to celkom jednoduché. V tomto krátkom sprievodcovi vám jednoducho a zrozumiteľne vysvetlíme, ako fungujú mobilné platby za kasínové hry na váš kasínový účet. Už o niekoľko minút budú finančné prostriedky k dispozícii na vašom hráčskom účte. Po prijatí SMS na smartfón alebo iPhone zadajte kód do prehliadača. V niektorých online kasínach po zaplatení mobilným telefónom odpoviete na SMS správou "OK" alebo "ÁNO". Dostanete tiež podrobné informácie o limitoch, poplatkoch a všetkých alternatívnych možnostiach platby. Používanie mobilného telefónu v online kasíne ešte nikdy nebolo také jednoduché. Vklad prostredníctvom telefónneho účtu je často možné vybrať priamo v možnostiach platby. Potrebujete len číslo mobilného telefónu. Ide o jeden z najjednoduchších spôsobov platieb prostredníctvom účtu za mobilný telefón v kasíne pomocou mobilného zariadenia. Naši odborníci preskúmali najlepšie online kasína Rakúsko, ktoré akceptujú vklad do kasína prostredníctvom účtu za mobilný telefón. Ak si vyberiete jedno z kasín z tabuľky nižšie, môžete si byť istí, že ide o bezpečné a legálne internetové kasíno s vysokým kasínovým bonusom najlepšie vrátane roztočení zadarmo bez vkladu.

Mnohí noví hráči sa obávajú veľkých stávok, preto si vyberú kasíno, ktoré ponúka počiatočný vklad vo výške 1 GBP alebo 1 EUR, aby sa oboznámili s kasínom, konkrétnou hrou alebo len vyskúšali svoje šťastie. Na hranie v online kasíne môžete použiť vklad vo výške len 1 £ alebo 1 €, čo vám umožní legálne začať hrať s minimálnou investíciou a využiť stimuly dostupné pre všetkých hráčov. Rozhodli sme sa preskúmať súčasné poľské kasíno s vkladom už od 1zl alebo 1 eura a vytvorili sme tento príspevok, ktorý vysvetľuje hlavné výhody a vlastnosti týchto hazardných hier. Kasíno s vkladom 1zl má najväčšiu výhodu oproti iným kasínam, pretože hráči pri hraní prakticky nič neriskujú. Aj v prípade opakovaného zlyhania bankový účet príliš neutrpí, pretože investované sumy sú minimálne. Na druhej strane, nízke investičné náklady súvisia s výškou prípadných ziskov. Pravdepodobne si uvedomujete, že vo väčšine automatov sa malá investícia rovná miernemu zisku. Našťastie, vzhľadom na prítomnosť kasínových bonusov a šikovné rozloženie stávok môže skúsený hráč vyhrať značnú výhru v kasíne aj s najmenšími vkladmi. Takéto kasína navyše dávajú hráčom možnosť získať skúsenosti s hraním o skutočné peniaze takmer zadarmo.

Platenie prostredníctvom účtu za mobilný telefón sa v roku 2022 dostalo aj do Švajčiarska a je jednou z najobľúbenejších metód mobilných platieb, ktoré Švajčiari používajú v online kasínach. Veľkou výhodou platenia mobilným účtom je, že každý má svoj smartfón prakticky vždy po ruke. Okrem toho je to jedna z platobných metód, pri ktorej nie je potrebný účet ani aplikácia. To je dostatočný dôvod na to, aby sa naši odborníci bližšie pozreli na tento súčasný trend. V čase, keď má každý pri sebe smartfón a najlepšie kasína fungujú aj na cestách, je to prirodzené. Komu by sa chcelo vyťahovať kreditné karty počas hrania vo vlaku alebo v čakárni a zdĺhavo vypisovať čísla? V nasledujúcej tabuľke nájdete najlepšie online kasína, kde môžete platiť účtom za mobilný telefón v kasíne. Všetky tieto internetové kasína boli dôkladne testované a hodnotené našimi odborníkmi na hazardné hry pre našich fanúšikov kasín. Toto sú najlepšie online kasíno stránky, kde sú možné vklady prostredníctvom účtu za mobilný telefón. Platba prostredníctvom SMS v online kasíne je v porovnaní s tým požehnaním. Tu sa dozviete, ako bezpečný je tento spôsob platby a ako presne funguje. Pozreli sme sa aj na limity a na to, ktorí mobilní operátori už vo Švajčiarsku ponúkajú platby mobilným telefónom. Okrem toho uvádzame, či môžete v kasíne vo Švajčiarsku platiť aj prostredníctvom telefónneho účtu. To všetko na vás čaká v tomto vzrušujúcom článku. Tak si určite prečítajte. Naši odborníci skontrolovali všetky internetové kasína dostupné vo Švajčiarsku, ktoré akceptujú platby prostredníctvom telefónneho účtu. Tu uvádzame zoznam najlepších online kasín, ktoré sme našli počas našich testov. Ak tu hráte, môžete sa tešiť na bezpečný a férový herný zážitok.

Chrómovanie, niklovanie, zlatenie...

Spoločnosť Kovex Vám ponúka kompletnú povrchovú úpravu kovových materiálov galvanickým pokovením - chrómovanie, zinkovanie, medenie, zlatenie, či cínovanie. Disponujeme technológiami aj na kvalitné pokovenie hliníkových zliatin! Špecializujeme sa na pokovovanie nábytkových nožičiek, madiel..., renováciu chrómovaných dielov automobilových a motocyklových veteránov.

Kovex - družstvo
Plavecký Štvrtok 65
900 68 Slovensko


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.chromovanie.com