niklovanie - galvanické niklovanie kovovGalvanické niklovanie je na pohľad podobné chrómovaniu, no ich vlastnosti sú rozdielne – mechanicky aj opticky ma navrch chróm. Pokovovanie niklom sa vďaka lesklému vzhľadu hodí k zlepšeniu imidžu produktov a zároveň poskytuje základnú antikoróznu ochranu. Pri priamom nanesení niklu na železo je ochrana dostatočná len v interiéri, pretože nikel je pomerne porézny a vrstva je veľmi tenká. Pri narušení vrstvy niklu sa korózia šíri veľmi rýchlo, pretože dochádza k chemickému procesu, kde nikel funguje ako anóda a železo ako katóda.

Z tohto dôvodu je vhodné použiť ako základnú vrstvu meď, ktorá už dostatočnou ochranou proti korózii a zároveň sa dosiahne vyšší lesk finálnej – niklovej vrstvy. To preto, že meď zahľadí drobné nerovnosti podkladu a povrch ostane hladký.

Rámiky s nanesenou vrstvou Niklu a chrómovaná puklica

Maximálna veľkosť dielov na niklovanie
Automatická linka LPW Wien, r.v. 1994 (rekonštrukcia 2013):
1200x700x380 mm,  Fe// Cu10-20/ Ni10-20b (t.j. s podkladovou meďou)
Niklovanie – hromadné spracovanie v rotačných bubnoch. Násada 30-50 kg.

Ručná linka
2200x800x400 mm  Fe// Ni 10-50 b
Niklovanie – hromadné spracovanie v rotačných bubnoch. Násada 1-5 kg.
   
Niklovanie
• lesklé
• pololesklé

CHRÓMOVANIE

Galvanické chrómovanie je jedna z najžiadanejších povrchových úprav kovov, pretože prináša jedinečný a neprekonateľný povrch a zároveň zvyšuje mechanické vlastnosti produktu.
Pochrómované produkty vykazujú veľmi vysokú odolnosť voči korózii, nielen pri štandardnej ale aj zvýšenej teplote, ich povrch je veľmi tvrdý. Čítať ďalej...

MEDENIE

Galvanické nanášanie medi na povrch železných materiálov sa deje v prvom rade za účelom medzivrstvy pri galvanickom niklovaní a chrómovaní. V prípade takejto základnej vrstvy je jej hrúbka od 0,01 až do 0,1 mm. Čítať ďalej...

ZINKOVANIE

Galvanické zinkovanie je štandardne používané ako kvalitná antikorózna ochrana a vďaka pasivácii (chromátovaniu) je aj výsledný povrch veľmi hodnotný. Na rozdiel od žiarového zinkovania, kde sú diely ohriate na 450 ºC, nedochádza vplyvom tepla k deformácii plechov, či jemnejších konštrukcií. Čítať ďalej...

Tešíme sa na spoluprácu!

Naša práca nás baví, a aj preto dosahujeme kvalitné výsledky. Vytvoríme vašim produktom perfektný povrch, v ktorom sa odzrkadlí váš úspech v predaji.

Chrómovanie, niklovanie, zlatenie...

Spoločnosť Kovex Vám ponúka kompletnú povrchovú úpravu kovových materiálov galvanickým pokovením - chrómovanie, zinkovanie, medenie, zlatenie, či cínovanie. Disponujeme technológiami aj na kvalitné pokovenie hliníkových zliatin! Špecializujeme sa na pokovovanie nábytkových nožičiek, madiel..., renováciu chrómovaných dielov automobilových a motocyklových veteránov.

Kovex - družstvo
Plavecký Štvrtok 65
900 68 Slovensko


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.chromovanie.com