Medenie - galvanické pomedenie kovovGalvanické nanášanie medi na povrch železných materiálov sa deje v prvom rade za účelom medzivrstvy pri galvanickom niklovaní a chrómovaní. V prípade takejto základnej vrstvy je jej hrúbka od 0,01 až do 0,2 mm. Vrstva medi "zaleje" drobné škrabance po brúsení, či jemné nerovnosti a vytvorí krásne hladký povrch, ktorý sa dobre leští. Tým sa zvýši kvalita vrchnej vrstvy niklu alebo chrómu. Zvyšuje sa tak aj odolnosť voči korózii.

Čítať ďalej...

Zlatenie - galvanické zlatenie kovovGalvanické zlatenie je vhodné na dekoratívne účely, či vzhľadom na vynikajúcu elektrickú vodivosť a odolnosť voči prostrediu aj v elektrotechnickom priemysle. Ponúkame galvanické zlatenie s 24K zlatom v hrúbkach 0,1-0,3 mikrónu. Je vhodné hlavne na dekoratívne účely - menšie ale aj väčšie predmety do exteriéru aj interiéru, časti hudobných nástrojov, medaile a iné ocenenia...

Čítať ďalej...

chrómovanie - galvanické chrómovanie kovovGalvanické chrómovanie je jedna z najžiadanejších povrchových úprav kovov, pretože prináša jedinečnú a neprekonateľný „zjav“ a zároveň zvyšuje mechanické vlastnosti produktu.
Pochrómované produkty vykazujú veľmi vysokú odolnosť voči korózii, nielen pri štandardnej ale aj zvýšenej teplote, ich povrch je veľmi tvrdý – sú veľmi odolné voči mechanickému opotrebeniu a krátkodobým teplotám do 500 ºC (môže však vzniknúť irizujúce zafarbenie).

Čítať ďalej...

niklovanie - galvanické niklovanie kovovGalvanické niklovanie je na pohľad podobné chrómovaniu, no ich vlastnosti sú rozdielne – mechanicky aj opticky ma navrch chróm. Pokovovanie niklom sa vďaka lesklému vzhľadu hodí k zlepšeniu imidžu produktov a zároveň poskytuje základnú antikoróznu ochranu. Pri priamom nanesení niklu na železo je ochrana dostatočná len v interiéri, pretože nikel je pomerne porézny a vrstva je veľmi tenká. Pri narušení vrstvy niklu sa korózia šíri veľmi rýchlo, pretože dochádza k chemickému procesu, kde nikel funguje ako anóda a železo ako katóda.

Čítať ďalej...

cínovanie - galvanické cínovanie kovovPonúkame matné cínovanie, ktoré nájde využitie najmä v elektrotechnickom priemysle. Hlavným prínosom je vytvorenie elektricky čistej, vodivej vrstvy na povrchu kovového prvku, ktorá je následne využitá na mäkké spájkovanie s iným vodičom. V tomto prípade je antikorózna odolnosť sekundárnym prínosom.

Čítať ďalej...

zinkovanie - galvanické zinkovanie kovovGalvanické zinkovanie je štandardne používané ako kvalitná antikorózna ochrana a vďaka pasivácii (chromátovaniu) získava vrstva vysokú koróznu odolnosť (pri hrubovrstvej pasivácii až do 240 hod v soľnej komore). Na rozdiel od žiarového zinkovania, kde sú diely ohriate na 450 ºC, nedochádza vplyvom tepla k deformácii plechov, či jemnejších konštrukcií.

Čítať ďalej...

Tešíme sa na spoluprácu!

Naša práca nás baví, a aj preto dosahujeme kvalitné výsledky. Vytvoríme vašim produktom perfektný povrch, v ktorom sa odzrkadlí váš úspech v predaji.

Chrómovanie, niklovanie, zlatenie...

Spoločnosť Kovex Vám ponúka kompletnú povrchovú úpravu kovových materiálov galvanickým pokovením - chrómovanie, zinkovanie, medenie, zlatenie, či cínovanie. Disponujeme technológiami aj na kvalitné pokovenie hliníkových zliatin! Špecializujeme sa na pokovovanie nábytkových nožičiek, madiel..., renováciu chrómovaných dielov automobilových a motocyklových veteránov.

Kovex - družstvo
Plavecký Štvrtok 65
900 68 Slovensko


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.chromovanie.com