chrómovanie - galvanické chrómovanie kovovGalvanické chrómovanie je jedna z najžiadanejších povrchových úprav kovov, pretože prináša jedinečnú a neprekonateľný „zjav“ a zároveň zvyšuje mechanické vlastnosti produktu.
Pochrómované produkty vykazujú veľmi vysokú odolnosť voči korózii, nielen pri štandardnej ale aj zvýšenej teplote, ich povrch je veľmi tvrdý – sú veľmi odolné voči mechanickému opotrebeniu a krátkodobým teplotám do 500 ºC (môže však vzniknúť irizujúce zafarbenie).

Chrómovanie na automatickej linkePodkladovou vrstvou pre chrómovanie je vrstva niklu s hrúbkou 8-30 mikrónov. Pokiaľ treba  mierne zahladiť podkladový materiál, tak sa pod vrstvu niklu ešte použije vrstva medi, ktorá veľmi dobre zahladí mikro-nerovnosti a dá sa veľmi dobre rozleštiť. V dnešnej dobe sa tento proces používa najmä pri renovácii starých dielov.

Naša spoločnosť sa zaoberá lesklým galvanickým chrómovaním, ktoré tvoríme na automatických ale aj ručných linkách (možnosť individuálneho prístupu k spracovaniu dielu). Tieto linky majú spolu kapacitu 150 m2/ 24 hod..

Maximálna veľkosť dielov na chrómovanie:
Automatická linka LPW Wien, r.v. 1994 (rekonštrukcia 2013):
1200x700x380 mm, Fe// Cu10-20/ Ni10-20b / Crr (t.j. s podkladovou meďou)

Ručná linka:
2200x800x400 mm, Fe// Ni 10-50 b / Crr

Chrómovanie:
 • lesklé

 

MEDENIE

Galvanické nanášanie medi na povrch železných materiálov sa deje v prvom rade za účelom medzivrstvy pri galvanickom niklovaní a chrómovaní. V prípade takejto základnej vrstvy je jej hrúbka od 0,01 až do 0,1 mm. Čítať ďalej...

ZINKOVANIE

Galvanické zinkovanie je štandardne používané ako kvalitná antikorózna ochrana a vďaka pasivácii (chromátovaniu) je aj výsledný povrch veľmi hodnotný. Na rozdiel od žiarového zinkovania, kde sú diely ohriate na 450 ºC, nedochádza vplyvom tepla k deformácii plechov, či jemnejších konštrukcií. Čítať ďalej...

NIKLOVANIE

Pokovovanie niklom sa vďaka lesklému vzhľadu hodí k zlepšeniu imidžu produktov a zároveň poskytuje základnú antikoróznu ochranu. Pri priamom nanesení niklu na železo je ochrana dostatočná len v interiéri, pretože nikel je pomerne porézny a vrstva je veľmi tenká. Čítať ďalej...

Tešíme sa na spoluprácu!

Naša práca nás baví, a aj preto dosahujeme kvalitné výsledky. Vytvoríme vašim produktom perfektný povrch, v ktorom sa odzrkadlí váš úspech v predaji.

Chrómovanie, niklovanie, zlatenie...

Spoločnosť Kovex Vám ponúka kompletnú povrchovú úpravu kovových materiálov galvanickým pokovením - chrómovanie, zinkovanie, medenie, zlatenie, či cínovanie. Disponujeme technológiami aj na kvalitné pokovenie hliníkových zliatin! Špecializujeme sa na pokovovanie nábytkových nožičiek, madiel..., renováciu chrómovaných dielov automobilových a motocyklových veteránov.

Kovex - družstvo
Plavecký Štvrtok 65
900 68 Slovensko


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.chromovanie.com