História súčasnosť Kovex Plavecký ŠtvrtokHistória družstva KOVEX sa odvíja od roku 1963, kedy v Plaveckom Štvrtku  vznikol závod na výrobu brašnárskeho a obuvníckeho kovania pri družstve KOŽATEX Bratislava. V závode v Plaveckom Štvrtku sa vyrábalo brašnárske a obuvnícke kovanie pre potreby družstva v 1/3, ale aj pre potreby podnikov v bývalom Československu a vyvážalo sa aj do zahraničia.

Kovex Plavecký Štvrtok budova
Vplyvom politických zmien sa závod osamostatnil a 30. marca 1990 vzniklo samostatné družstvo s názvom KOVEX.
V roku 1991 vplyvom zmien na trhu nestačilo družstvo zabezpečiť prácu pre 250 zamestnancov. Svoju ekonomickú situáciu riešilo v novembri 1991 odpredajom časti majetku svojim zamestnancom, družstvo bolo určené na zánik.
Skupina 10 pracovníkov mala chuť pokračovať v tradícii družstva a svojim úsilím postupom času dokázalo oživiť činnosť. Toho času sa družstvo so svojimi 28 pracovníkmi špecializuje na poskytovanie technologických  služieb v oblasti galvanických povrchových úprav na rôzne druhy materiálov, ako sú železo, mosadz, hliník, meď, nerez, zinkozliatina ZAMAC.

Svoju ponuku rozšírilo na medenie, niklovanie, chrómovanie, pozlacovanie, cínovanie, zinkovanie na komponenty pre nábytkársky, automobilový priemysel a na výrobky dekoratívneho charakteru.

Tešíme sa na spoluprácu!

Naša práca nás baví, a aj preto dosahujeme kvalitné výsledky. Vytvoríme vašim produktom perfektný povrch, v ktorom sa odzrkadlí váš úspech v predaji.

Chrómovanie, niklovanie, zlatenie...

Spoločnosť Kovex Vám ponúka kompletnú povrchovú úpravu kovových materiálov galvanickým pokovením - chrómovanie, zinkovanie, medenie, zlatenie, či cínovanie. Disponujeme technológiami aj na kvalitné pokovenie hliníkových zliatin! Špecializujeme sa na pokovovanie nábytkových nožičiek, madiel..., renováciu chrómovaných dielov automobilových a motocyklových veteránov.

Kovex - družstvo
Plavecký Štvrtok 65
900 68 Slovensko


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.chromovanie.com