cínovanie - galvanické cínovanie kovovPonúkame matné cínovanie, ktoré nájde využitie najmä v elektrotechnickom priemysle. Hlavným prínosom je vytvorenie elektricky čistej, vodivej vrstvy na povrchu kovového prvku, ktorá je následne využitá na mäkké spájkovanie s iným vodičom. V tomto prípade je antikorózna odolnosť sekundárnym prínosom.

Jednou z výhodou cínu, na ktorú sa zabúda je taktiež jeho výborná húževnatosť, vďaka ktorej je možné náročné tvarovanie pokovovaných produktov bez narušenia cínovej vrstvy! Táto úprava nie je určená pre styk s potravinami!
 
Cínovanie ponúkame na tieto materiály
- oceľ a zliatiny železa
- meď
- mosadz

Hrúbka vrstvy
5 - 25 μm (podľa požiadaviek zákazníka)
 
Maximálna veľkosť dielov na cínovanie
Automatická linka – vhodné na pokovanie veľmi drobných dielov (od veľkosti 1-2 mm)          

Kapacita linky: 300-500 kg / 24 hod.
- hromadné pokovovanie v bubnoch, násada 5-15 kg
- závesové pokovovanie 700x500x200 mm

Cínovanie
• matné

CHRÓMOVANIE

Galvanické chrómovanie je jedna z najžiadanejších povrchových úprav kovov, pretože prináša jedinečný a neprekonateľný povrch a zároveň zvyšuje mechanické vlastnosti produktu.
Pochrómované produkty vykazujú veľmi vysokú odolnosť voči korózii, nielen pri štandardnej ale aj zvýšenej teplote, ich povrch je veľmi tvrdý. Čítať ďalej...

ZINKOVANIE

Galvanické zinkovanie je štandardne používané ako kvalitná antikorózna ochrana a vďaka pasivácii (chromátovaniu) je aj výsledný povrch veľmi hodnotný. Na rozdiel od žiarového zinkovania, kde sú diely ohriate na 450 ºC, nedochádza vplyvom tepla k deformácii plechov, či jemnejších konštrukcií. Čítať ďalej...

NIKLOVANIE

Pokovovanie niklom sa vďaka lesklému vzhľadu hodí k zlepšeniu imidžu produktov a zároveň poskytuje základnú antikoróznu ochranu. Pri priamom nanesení niklu na železo je ochrana dostatočná len v interiéri, pretože nikel je pomerne porézny a vrstva je veľmi tenká. Čítať ďalej...

Tešíme sa na spoluprácu!

Naša práca nás baví, a aj preto dosahujeme kvalitné výsledky. Vytvoríme vašim produktom perfektný povrch, v ktorom sa odzrkadlí váš úspech v predaji.

Chrómovanie, niklovanie, zlatenie...

Spoločnosť Kovex Vám ponúka kompletnú povrchovú úpravu kovových materiálov galvanickým pokovením - chrómovanie, zinkovanie, medenie, zlatenie, či cínovanie. Disponujeme technológiami aj na kvalitné pokovenie hliníkových zliatin! Špecializujeme sa na pokovovanie nábytkových nožičiek, madiel..., renováciu chrómovaných dielov automobilových a motocyklových veteránov.

Kovex - družstvo
Plavecký Štvrtok 65
900 68 Slovensko


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.chromovanie.com