Galvanické pokovovanie - chróm, zinok, nikel, meď, zlatoPovrchová úprava má zásadný vplyv na konečné vlastnosti výrobkov. Zvyšuje ich životnosť, kvalitu a v podstatnej miere zlepšuje vzhľad. V našej firme sa na tieto parametre dlhodobo sústreďujeme a pracujeme len so surovinami od certifikovaných dodávateľov.

Náš výrobný proces zaisťuje až štyridsať technologických postupov, ktorých hodnoty sa denne laboratórne kontrolujú a je zabezpečená neustála kontrola kvality.

Pri galvanickom pokovovaní dochádza pomocou elektrickej energie k prenosu katiónov jedného kovu na povrch kovu druhého (elektrolýza). Proces prebieha elektrochemickou reakciou v kvapalnom prostredí elektrolytu.

Pokovenie ponúkame na tieto materiály:
• železo, oceľ
• farebné kovy - meď, mosadz
zliatiny hliníku!
• nerez

Chemické laboratórium

Laboratórna a meracia technika:
• fotocolorimeter
• analytické laboratórium
• digitálny hrúbkomer – meranie zinku, cínu, medi
• mechanický hrúbkomer – meranie niklu

Príjem zákazky - zákazník musí špecifikovať:
• hrúbku povlaku
• koróznu odolnosť
• vzhľad dekoratívnych povlakov (najlepšie referenčný vzor)

CHRÓMOVANIE

Galvanické chrómovanie je jedna z najžiadanejších povrchových úprav kovov, pretože prináša jedinečný a neprekonateľný povrch a zároveň zvyšuje mechanické vlastnosti produktu.
Pochrómované produkty vykazujú veľmi vysokú odolnosť voči korózii, nielen pri štandardnej ale aj zvýšenej teplote, ich povrch je veľmi tvrdý. Čítať ďalej...

MEDENIE

Galvanické nanášanie medi na povrch železných materiálov sa deje v prvom rade za účelom medzivrstvy pri galvanickom niklovaní a chrómovaní. V prípade takejto základnej vrstvy je jej hrúbka od 0,01 až do 0,1 mm. Čítať ďalej...

ZINKOVANIE

Galvanické zinkovanie je štandardne používané ako kvalitná antikorózna ochrana a vďaka pasivácii (chromátovaniu) je aj výsledný povrch veľmi hodnotný. Na rozdiel od žiarového zinkovania, kde sú diely ohriate na 450 ºC, nedochádza vplyvom tepla k deformácii plechov, či jemnejších konštrukcií. Čítať ďalej...

Tešíme sa na spoluprácu!

Naša práca nás baví, a aj preto dosahujeme kvalitné výsledky. Vytvoríme vašim produktom perfektný povrch, v ktorom sa odzrkadlí váš úspech v predaji.

Chrómovanie, niklovanie, zlatenie...

Spoločnosť Kovex Vám ponúka kompletnú povrchovú úpravu kovových materiálov galvanickým pokovením - chrómovanie, zinkovanie, medenie, zlatenie, či cínovanie. Disponujeme technológiami aj na kvalitné pokovenie hliníkových zliatin! Špecializujeme sa na pokovovanie nábytkových nožičiek, madiel..., renováciu chrómovaných dielov automobilových a motocyklových veteránov.

Kovex - družstvo
Plavecký Štvrtok 65
900 68 Slovensko


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.chromovanie.com